#DomoweBiuroKarier

03-05-2020

Zespół trenerów, doradców i coachów Biura Karier Politechniki Łódzkiej wie doskonale, że nowa rzeczywistość generuje błyskawicznie nowe potrzeby. Właśnie dlatego zostały podjęte działania wychodzące naprzeciw tym potrzebom oraz istniejącym obecnie barierom i i trudnościom. Akacja #DomoweBiuroKarier dedykowana jest studentom, doktorantom, absolwentom i pracownikom naszej uczelni.

Biuro Karier Politechniki Łódzkiej przygotowało osiem wirtualnych aktywności, z których można skorzystać nie wychodząc z domu.

Wiosna z ATP on-line! 

W związku z obecną sytuacją Akademickie Targi Pracy nie mogą się odbyć w tradycyjny sposób w planowanym terminie. Organizatorzy, sponsorzy i wystawcy przygotowali ATP on-line dla wszystkich poszukujących praktyk, staży i pracy, a także wiedzy o rynku pracy. Dzięki akcji, która rozpoczyna się 4 maja i potrwa do 21 czerwca można poznać pracodawców z różnych branż i sprawdzić ich najnowsze oferty. Jest to wydarzenie szczególnie istotne w aktualnej sytuacji na rynku pracy. Jest ono wsparciem dla osób mających problem ze zdobyciem cennego doświadczenia czy zatrudnienia.

Kontakt: atp@biurokarier.p.lodz.pl, informacje można znaleźć Facebookach oraz stronach internetowych wszystkich organizatorów.

 

mat.promocyjny mat.promocyjny

Odpicujemy Twoje CV

W rekrutacji na staże, praktyki i do pracy - chociażby podczas ATP on-line – szanse kandydatów rosną wraz z lepiej przygotowanym CV. Specjaliści Biura Karier podpowiedzą jak opracować dokumenty aplikacyjne pod względem merytorycznym i wizualnym. Jest to tym ważniejsze teraz, gdy świat zamknął się w komputerze. Autoprezentacja za pomocą profesjonalnego CV to klucz do sukcesu.

E - Doradztwo zawodowe 

Perfekcyjnie przygotowane CV to nie wszystko. A jeśli przyjdzie zaproszenie na rozmowę on-line lub nurtują nas pytania dotyczące przyszłego lub obecnego życia zawodowego? Doradcy zawodowi Biura Karier także chętnie udzielą pomocy.

Testy rekrutacyjne on-line 

Chcemy inspirować do pozytywnego i rozwojowego myślenia. Zachęcamy, aby w czasie pandemii skupić się na sobie. Odkryć swoje talenty i obszary do rozwoju. Jednym z proponowanych rozwiązań jest profesjonalny test predyspozycji zawodowych. Raport otrzymany po jego wypełnieniu podpowie jak wykorzystujemy własny potencjał, co nas blokuje i co motywuje. Będą w nim także wskazówki do dalszej pracy, samodzielnej lub z doradcą Biura Karier. Praca nad testem pogłębia też naszą samoświadomość, co może wpłynąć na lepszy przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.

Coaching Biznesowy 

Zmiana jest możliwa, a nawet nieunikniona. Nie warto czekać, aż nas zaskoczy. Podczas kilku sesji procesu coachingowego można określić cel zawodowy lub biznesowy, dokonać głębokiej analizy potrzeb, barier i możliwości, popracować ze zdiagnozowanymi przeszkodami, wypracować skuteczny i indywidualny system działań oraz rozwiązań. Praca z coachem to nowe, szersze perspektywy spojrzenia na osobistą sytuację. To skuteczne pytania, które dają dobre odpowiedzi jak znaleźć rozwiązania w zgodzie z własnym systemem wartości, przekonaniami i potrzebami.

Wirtualne szkolenia

Są one antidotum na tęsknotę za ciekawie prowadzonymi zajęciami rozwijającymi praktyczne kompetencje i umiejętności. Specjaliści Biura Karier przygotowali szkolenia on-line, które są szczególnie istotne w dobie tak ogromnej zmiany jaką przechodzi obecnie rynek pracy. Tematyka szkoleń to: zawody przyszłości, tworzenie profesjonalnego CV, Personal Branding i myślenie wizualnego w biznesie.

Oferty praktyk/staży/pracy 

Poza ofertą ATP on-line cały rok współpracujemy z firmami, które na naszej stronie publikują oferty pracy, praktyk i staży. W tym trudnym okresie nadal przesyłają nam swoje oferty. Publikujemy je na stronie www.biurokarier.p.lodz.pl

Indywidualne konsultacje i coaching dla pracowników PŁ 

Biuro Karier oferuje również wsparcie dla pracowników PŁ. Nowa sytuacja, w której się znaleźliśmy może być doskonałą okazją do pracy nad celami zawodowymi i osobistymi, które wcześniej były odkładane z powodu braku czasu. Pracownicy PŁ mają możliwość uczestniczenia w zdalnych sesjach coachingowych, które pomogą te cele określić i osiągnąć. Zakres sesji jest szeroki, bowiem każdy ma indywidualne trudności czy ograniczenia, które niezależnie od źródła ich pochodzenia –związanego z życiem osobistym czy zawodowym  - mogą wpływać na efektywność w pracy.

Proponujemy również krótsze konsultacje, które mogą być pomocne w danej sytuacji, w której pracownik się znalazł. Może to dotyczyć pracy, relacji ze współpracownikami czy przełożonymi, zarządzania zespołem, czy stresu i zarządzania emocjami, które w obecnych okolicznościach mają ogromny wpływ na pracowników i w sposób naturalny przekładają się na ich pracę.

Zapisy: alicja.rasmus@biurokarier.p.lodz.pl

 

Wykorzystajmy swój czas na rozwój!

#zostańwdomu z #domowymBiuremKarier

informacje: www.biurokarier.p.lodz.pl

mail: biuro@biurokarier. p.lodz.pl