Doktorant z PŁ laureatem programu START

18-05-2020

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła listę 100 najzdolniejszych młodych naukowców. W tym roku do Programu START zgłosiło się 845 młodych uczonych reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Wśród wyróżnionych badaczy znalazł się Dominik Banat z Wydziału Mechanicznego PŁ.

Dominik Banat jest doktorantem w Katedrze Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji PŁ. Jego opiekunem naukowym jest prof. Radosław Mania.

Dominik Banat Dominik Banat

Zainteresowania naukowe u Dominika Banata pojawiły się już na początku studiów w Politechnice Łódzkiej. -Pierwszy artykuł naukowy napisałem podczas drugiego roku studiów inżynierskich w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Zostałem wówczas nominowany do grupy wybitnych studentów Politechniki Łódzkiej i mogłem realizować program Krótkiej Indywidualnej Ścieżki Studiowania. W konsekwencji udało mi się skończyć studia inżynierskie i magisterskie dwa lata wcześniej niż zakładał tok studiów. W październiku 2018 roku rozpocząłem studia doktoranckie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej, a w 2019 roku zostałem absolwentem uczelni Cranfield University w Wielkiej Brytanii na kierunku Master of Science by Research in Manufacturing Engineering. 

Dominik Banat w 2017 r. został laureatem programu Diamentowy Grant i otrzymał tytuł Najlepszy Absolwent Politechniki Łódzkiej.