Chemicy u producenta kauczuku

08-05-2019

Projekt Prezentacja osiągnięć naukowych studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej zrzeszonych w Student Chapter of the American Chemical Society: Rubber Division połączona z nawiązaniem współpracy z Centrum naukowo-badawczym firmy Trinseo (Niemcy) wesprze spełnianie naukowych ambicji jego uczestników.

Trinseo jest firmą wywodzącą się ze Stanów Zjednoczonych, mającą swój oddział w Niemczech. Studenci podczas wyjazdu do Schkopau wezmą udział w seminarium, na którym omówią wyniki prowadzonych badań. 13-osobowa grupa studentów zwiedzając firmę Trinseo pozna technologie stosowane w zakładzie, m.in. linie technologiczne przeznaczone do syntezy kauczuków oraz aktualnie realizowane badania.

Celem projektu jest nie tylko nawiązanie współpracy z niemiecką firmą, poszerzenie wiedzy na temat aktualnych badań i technologii polimerów, ale także prezentacja potencjału naukowego Politechniki Łódzkiej oraz promocja Łodzi jako centrum kulturalnego i miasta akademickiego. Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi. Całkowita wartość projektu wynosi 24778,89 zł z czego 22301,00 zł stanowi dotacja przyznana z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi.