Cenne praktyki

30-11-2023

Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ inauguruje kolejną edycję Programów Diamentowej, Bursztynowej i Szmaragdowej Praktyki. Są to praktyki o wydłużonych okresach dla studentów ostatnich lat kierunków inżynierskich praktyk: inżynieria zarządzania, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz IBP.

 

 

Celem tych praktyk jest umożliwienie wyróżniającym się studentom udziału w programach intensywnego rozwoju kompetencji pożądanych na współczesnym rynku pracy, przy udziale wiodących podmiotów gospodarczych regionu łódzkiego.

Na spotkaniu zorganizowanym dla studentów Wydziału OiZ ofertę praktyk dedykowanych studentom WOiZ ofertę zaprezentowało 16 firm partnerskich. W tym roku do grona stałych partnerów (Amcor, Animex, BSH, Corning, Delia, Dell, Geis, Hitachi Energy, Hydro Extrusion, JTI, Lumlieds, PiP , Printor, Rossmann) dołączyły dwie kolejne jednostki: Welchman Keen i Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o. Realizacja praktyk przewidziana jest na semestr letni 2023/2024.

Frekwencja dopisała. Zainteresowanie studentów ofertą było bardzo duże. Aulę wypełniło po brzegi około 200 słuchaczy. Miejsc praktyk jest kilkadziesiąt. Wierzymy, że w tym roku kolejni studenci zaskoczą swą wiedzą i kreatywnością pracodawców, dzięki czemu nawiążą owocną, długookresową współpracę z firmami partnerskimi Wydziału. Mamy liczne dowody, że praktykanci naszych Specjalnych Programów Praktyk zostają w tych relacjach przez lata. Oby tak dalej.