Brązowy medal w futsalu

04-03-2019

Kolejny rok akademicki potwierdził bardzo dobrą dyspozycję zawodników futsalu PŁ. Na Akademickich Mistrzostwach Polski zajęli 9. Miejsce w klasyfikacji generalnej i stanęli na podium wśród uczelni technicznych.

 

 

Pierwszym optymistycznym zwiastunem było Mistrzostwo Polski w IX Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku rozegranych pod koniec 2018r. W styczniu zespół PŁ awansował do finału AMP. Na zawody rozgrane pod koniec lutego zawodnicy jechali z nowymi nadziejami, które miały uzasadnienie w dotychczasowych wynikach. W turnieju finałowym, po wyrównanych, ale przegranych spotkaniach futsaliści z PŁ zwyciężyli w meczu o 3. miejsce w grupie C, z której drużyny zajęły 1. i 3. miejsce w klasyfikacji końcowej .

W meczu o miejsca 9-12 nasza drużyna wygrała w karnych z I-ligowym UW, a zwycięski mecz o miejsce 9. w klasyfikacji generalnej a zarazem o 3. miejsce w typie uczelni technicznych zespół PŁ odniósł z gospodarzem Politechniką Opolską.

Z 216 zgłoszonych w obecnej edycji AMP w futsalu mężczyzn, udział wzięło około 130 zespołów, w tym 21 uczelni technicznych.

Skład zespołu Politechniki Łódzkiej 2018/2019 od etapu eliminacji: bramkarze - Paweł Mikołajczyk i Andrzej Rutkowski oraz Grzegorz Brochocki, Sebastian Dresler, Rafał Dziełak, Jakub Grzelak, Marcin Kacela, Dawid Kończak, Grzegorz Kowalski, Kamil Kozanecki, Dawid Mazur, Dorian Nasalski, Patryk Nasalski, Eryk Sulikowski, Bartosz Sieradzki. Trener: mgr Sławomir Ścieszko.