Bili rekordy

08-11-2018

Reprezentanci sekcji wyczynowej pływania KU AZS PŁ w silnie obsadzonych II Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy z sukcesem rywalizowali o najwyższe lokaty we wszystkich konkurencjach.

Bartek Lassek zwyciężył w czterech konkurencjach, ustanawiając trzy rekordy meetingu. Wartościowe wyniki Bartka pozwoliły mu zostać najlepszym zawodnikiem w kategorii OPEN.

Najbardziej pracowitą zawodniczką była Zuza Dzwonnik, która startowała aż 9-krotnie. Mimo wielu startów Zuza biła rekordy życiowe w stylu klasycznym i została drugą najlepszą zawodniczką meetingu w kategorii OPEN.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Kasia Szlęk, która wygrywając 3 konkurencje została najlepszą zawodniczką w kategorii 15-16 lat. Kolejny raz swoje aspiracje do szybkiego pływania potwierdził Bartek Kobus. Został trzecim najlepszym pływakiem w kategorii 13-14 lat.

Bardzo dużo emocji i doświadczenia naszej grupie przyniosły wyścigi sztafetowe. Wśród kobiet wyrównany skład skompletowały Kaczyńska, Dzwonnik, Bartczak i Szlęk. Zawodniczki zwyciężyły z ogromną przewagą bijąc rekord meetingu na dystansie 4x50 m stylem zmiennym.

Mężczyźni w tej samej kategorii zajęli drugie miejsce. Sztafeta ta była wyjątkowa, bowiem młodzi, utalentowani zawodnicy (Michał Kaczmarek i Bartek Kobus) mieli okazję ścigać się z dużo starszym Lasskiem, co powiększyło ich doświadczenie. Wisienkę na torcie był start Mateusza Pakuły, który na swoim odcinku w stylu dowolnym osiągnął bardzo dobry rezultat, znacznie lepszy od jego dotychczasowego rekordu życiowego.