Bal z komiksem

22-02-2019

Bal Inżynierii Materiałowej zorganizowany przez Studenckie Koło Inżynierii Materiałowej i Transferu Technologii GRAFENGERS odbył się po raz 33., ale po raz pierwszy przyciągnął także gości z przemysłu.

Patronat nad balem objął Geberit Ozorków Sp. z o.o. – światowy gigant w branży sanitarnej. Wspólnie ze studentami i pracownikami PŁ bawili się przedstawiciele tej firmy, a także firm motoryzacyjnych oraz sektora finansowego i usługowego. Sponsorem głównym był Instytut Inżynierii Materiałowej, pomysłodawca balu oraz wyrosła z tego instytutu spółka HART – TECH. Sponsorami balu byli także Hyundai Marvel Łódź, Millenium Bank Centrum Finansowe w Łodzi oraz bełchatowskie przedsiębiorstwo Perlipol.

Członkowie Koła SKIMITT GRAFENGERS z opiekunami Sylwestrem Pawętą oraz Mariuszem Steglińskim Członkowie Koła SKIMITT GRAFENGERS z opiekunami Sylwestrem Pawętą oraz Mariuszem Steglińskim

Bal odbył się w Serenissimie znanej jako stołówka Politechniki. Zabawę rozpoczęło symboliczne przecięcie stalowego łańcucha przez prof. Piotra Kulę, dyrektora Instytutu Inżynierii Materiałowej.

Szczególnie oczekiwanym wydarzeniem była premiera komiksu „GRAFENGERS: Strażnicy Instytutu”. Jest to emocjonująca opowieść o profesorze Grafmanie i jego spotkaniu z Tytanitą, Laminatorem, Ceramixem, Kompozytronem i Plazmotronem, w której przemycona jest wiedza o współczesnych możliwościach inżynierii materiałowej. Autorami komiksu są studenci z koła GRAFENGERS: Tomasz Tarnawski, Agata Hefczyńska oraz Milena Wielanek. O tym jak wielką robotę wykonali, można przekonać się odwiedzając fanpage koła. Dziękujemy dziekanowi Wydziału Mechanicznego prof. Tomaszowi Kubiakowi za finansowe i organizacyjne wsparcie w wydaniu 10 000 egzemplarzy papierowej wersji komiksu.

Bal trwał do wczesnych godzin porannych. Podczas imprezy można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudce oraz na ściance sponsorskiej, wypróbować profesjonalny symulator wyścigowy dostarczony przez RaceSpot – Granie w Ściganie oraz bawić się w rytmach muzyki przygotowanej przez DJ-a.

Doborowe towarzystwo i znakomita zabawa zapewniły uczestnikom Balu Inżynierii Materiałowej wspaniałe wspomnienia.