Bajkowy Piknik Rodzinny Solidarności PŁ

26-06-2018

Doroczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” w PŁ odbył się już po raz czwarty. Towarzyszyła mu piękna pogoda oraz liczne atrakcje.

Impreza przyciągnęła liczne grono politechnicznych rodzin z dziećmi, zachęconych programem wydarzenia.

logo logo

Główną atrakcją tego dnia był plenerowy spektakl teatralno-cyrkowy Przygody Pirata Drabinki, prezentowany przez Fundację Teatru Kubika. Spektakl w namiocie cyrkowym poprzedzony był „wpłynięciem“ na trawę statku pirackiego, za którym podążał efektowny korowód bajkowych postaci, szczudlarzy, klaunów oraz podekscytowanych najmłodszych widzów. Poza spektaklem atrakcją były m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz konkursy z nagrodami.

W czasie pikniku W czasie pikniku

foto: Aleksandra Stępień-Pawęta

Nad bezpieczeństwem czuwali m.in. strażacy OSP Mileszki, którzy, ku wielkiej uciesze dzieci, zapewnili kolejną atrakcję – kurtynę wodną prosto z węża strażackiego. Wszyscy uczestnicy, zmęczeni upałem, moczyli się pod strumieniem wody i biegali boso po mokrej trawie.

W baśniowej atmosferze pikniku nie tylko dzieci mogły poczuć się jak w bajce. Również dorośli uczestniczyli we wspólnej zabawie, np. tańcząc zumbę prowadzoną przez instruktorkę FitFabric.

Na stoisku tej firmy można było pomierzyć skład ciała. Swoje stoisko miało też przedszkole Żywioły, unikatowy projekt powołany przez rodziców zainspirowanych modelem edukacyjnym Sternika.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali upominki – piłki lub rakietki do gier plażowych, a członkowie Związku torby na zakupy i ręczniki kąpielowe. Dla każdego dziecka przygotowano dyplom uczestnictwa w pikniku.

Składamy serdeczne podziękowania rektorowi PŁ prof. Sławomirowi Wiakowi, kanclerzowi PŁ Jackowi Szerowi, dziekanowi Wydziału Mechanicznego prof. Tomaszowi Kubiakowi i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizowaniu Pikniku Rodzinnego. Największą satysfakcją jest dla nas zadowolenie rodziców i dzieci z udziału w imprezie oraz ich oczekiwanie na kolejną edycję za rok.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego fanpage: facebook.com/solidarnoscwPL

i strony solidarnosc.p.lodz.pl