Awans w Round University Ranking

06-05-2021

W najnowszym rankingu Round University Ranking (RUR) Politechnika Łódzka odnotowała awans w zestawieniu globalnym i wśród polskich uczelni sklasyfikowanych w tym zestawieniu.

W edycji 2021uwzględniono 869 uczelni, w tym sześć z Polski. Wszystkie polskie uczelnie poprawiły swoją ubiegłoroczną pozycję, przy czym Politechnika Łódzka odnotowała największy skok w górę, przesuwając się o 38 miejsc. W klasyfikacji krajowej PŁ znalazła się tuż za podium.

Metodologia rankingu uwzględnia 20 wskaźników zgrupowanych w 4 obszarach – kształcenie, badania, umiędzynarodowienie oraz stabilność finansowa.

PŁ, awansując we wszystkich tych obszarach, najwyższy skok dokonała w kategorii „kształcenie” (521 miejsce na świecie). W obszarze badań i umiędzynarodowienia uczelnia zgromadziła więcej punktów, odpowiednio o 28 proc. i 33 proc.

Polskie uczelnie zostały sklasyfikowane na miejscach: Uniwersytet Jagielloński – 358, Uniwersytet Warszawski – 363, Politechnika Warszawska – 540, Politechnika Łódzka – 627, Politechnika Gdańska – 634, Uniwersytet Łódzki - 653.

Czołówka rankingu RUR należy do Stanów Zjednoczonych – na podium stanęły Harvard University, California Institute of Technology (Caltech) oraz Stanford University. Ranking jest publikowany przez RUR Rankings Agency z siedzibą w Moskwie, powstałą w 2013 roku.