Artystka z PŁ

04-12-2019

Podczas gali podsumowującej plebiscyt Pro Juvenes organizowany przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej studentka naszej uczelni - Marta Kołodziejak - otrzymała nagrodę w kategorii Student - artysta.

Plebiscyt Pro Juvenes organizowany jest nieprzerwanie od 2013 roku. Jego celem jest wyłonienie najlepszych studenckich inicjatyw, nagrodzenie najbardziej zaangażowanych studentów oraz wyróżnienie osób i instytucji, wspierających środowisko studenckie.

 

W czasie gali plebiscytu Pro Juvenes W czasie gali plebiscytu Pro Juvenes

foto: Robert Lasek

Marta Kołodziejak - zwyciężczyni w kategorii Student - artysta - studiuje wzornictwo na specjalizacji Architektura Ubioru na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Jej pasją jest szycie i projektowanie odzieży. Od ponad 7 lat rozwija swoje zdolności i tworzy niepowtarzalne kreacje. W twórczości skupia się przede wszystkim na tym, aby ludzie noszący jej ubrania czuli się wyjątkowo. Cieszy się, że znalazła kierunek studiów, na którym może rozwijać swoje pasje i czerpać dużą satysfakcję z efektów swojej pracy. 

Przed przyjściem na studia Marta uczyła się w Technikum Odzieżowym w Warszawie, gdzie wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia. Od trzech lat jest jurorem w „Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubioru” organizowanym przez wspomniane technikum.

Marta jest również aktywnym członkiem SKN Odzieżownictwa oraz SKN Designer, gdzie tworzy projekty pokazywane na różnego typu wystawach. W maju bieżącego roku miała okazję współtworzyć wystawę „Etno-Retrospekcja”, która odbyła się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w ramach Łódź Design Festiwal. W ostatnich latach dwukrotnie wystawiała swoje projekty na Ogólnopolskim Seminarium Naukowym TEXTIL.

Marta jest też aktywną działaczką na rzecz społeczności Politechniki Łódzkiej. Jest przewodniczącą Komisji ds. Promocji Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej.

Poza projektowaniem ubioru, Marta interesuje się fotografią, sztuką i malarstwem. Jej obrazy i fotografie były wystawiane w uczelnianej galerii sztuki, a jedna z jej prac znalazła się na wystawie w łódzkiej galerii sztuki na ul. Piotrkowskiej.

Marcie, która tak umiejętnie łączy pasję z działalnością społeczną, osiągając przy tym świetne wyniki na studiach życzymy dalszych sukcesów. Nie mamy wątpliwości, że będzie ich jeszcze wiele.