AMP w lekkiej atletyce

31-05-2019

W Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zorganizowanych w Łodzi udział wzięło ponad 1300 zawodniczek i zawodników, reprezentujących nie tylko 84 uczelnie, ale również kluby zrzeszone w AZS. Zawody obserwowali trenerzy reprezentacji Polski oraz szefowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jakie sukcesy odnieśli zawodnicy Politechniki Łódzkiej?

Drużynowo zdobyliśmy 2 medale w typie uczelni technicznych (UTE): złoty drużyna kobieca (6. miejsce w klasyfikacji generalnej) i brązowy mężczyźni (4. miejsce w klasyfikacji generalnej). W klasyfikacji generalnej zawodnicy zdobyli siedem medali indywidualnie i jeden w zespole.

Złoty medal wybiegał Robert Głowala na 3000 m. Srebrne medale zdobyli: Paulina Szablewska w trójskoku (złoty w UTE), Kamil Mroczek w biegu na 400 m przez płotki (złoty w UTE), Aleksandra Nowakowska w skoku wzwyż (srebro w UTE) . Srebrny medal (złoto w UTE) zdobyła też męska sztafeta 4 x 400 m w składzie: Mateusz Wójcik, Tomasz. Sych, Kamil Mroczek, Mateusz Rzeźniczak. Trzecie miejsca w swoich konkurencjach zajęli: Kinga Królik na dystansie 1500 m (złoto w UTE), Mateusz Rzeźniczak w biegu na 400 m (złoty w UT) oraz Wiktor Walęcki w trójskoku (srebro w UTE).

Dodatkowo medale w klasyfikacje UTE zdobyli: złoto Kinga Królik na 800 m, srebrny: Paulina Szablewska w skoku w dal i Julia Rządzińska w sprincie na 100 m oraz Mateusz Wójcik na  400 m, a medal brązowy  Emilia Gawrońska w pchnięciu kulą oraz kobiece sztafety 4x100 m (Małgorzata Jakś, Barbara Berłowska, Paulina Szablewska, Julia Rządzińska) i 4x400 m (Joanna Pluta, Martyna Fijałkowska, Barbara Berłowska, Anna Ławrenin).

Zawodników trenują: Gabriel Kabza, Adam Kula i Rafał Bieniek.