Adrian Bartos, Instytut Surowców Naturalnych i Kosmetyków

Fundacja PŁ pomaga naszym technologom kosmetyków

Aparatura dofinansowana przez Fundację Politechniki Łódzkiej
Krzysztof Śmigielski

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem studia drugiego stopnia na kierunku technologia kosmetyków, jedyne takie studia o charakterze praktycznym w Polsce. Podejmowana w pracach magisterskich tematyka wychodzi naprzeciw nie tylko zainteresowaniom studentów, ale i wymiernym potrzebom branży kosmetycznej.

Kiedy olej spotka się z ozonem...

Kosmetyk do pielęgnacji skóry (mat. promocyjny)
<a href="http://www.freepik.com">Designed by upklyak / Freepik</a>

W Instytucie Surowców Naturalnych i Kosmetyków Politechniki Łódzkiej prowadzone są badania nad nowymi składnikami mas kosmetycznych otrzymywanych z olejów roślinnych po procesie ozonolizy. To na bazie takich eksperymentalnych substancji tworzone będą kosmetyki przyszłości, dzięki którym przemysł zrezygnuje z dodatku konserwantów, jak parabeny czy pochodne formaldehydu.