24 kobiety na 2024 rok

20-02-2024

W lutowym wydaniu „Forbes Women” opublikowano listę 24 kobiet, które warto obserwować w 2024 roku. Zdaniem jury złożonego z liderek firm i organizacji są to postaci, które mogą inspirować inne kobiety. Wśród nich jest dr inż. Joanna Grzelczyk z Instytutu Technologii i Analizy Żywności.

Badaczka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności znalazła się w gronie kobiet mających na swoim koncie niezwykłe osiągnięcia, znakomite pomysły na biznes, innowacyjne rozwiązania, zaangażowanych w ruchy społeczne i kobiece. Są to naukowczynie, ekspertki, prezeski, prawniczki, artystki, działaczki, innowatorki, a także studentki i doktorantki.

Prezentując sylwetkę dr inż. Joanny Grzelczyk podkreślono m.in. jej badania związane z technologią sposobu wytwarzania jadalnych opakowań i naczyń z wytłoków oliwek, czy też z udowodnieniem, że polifenole zawarte w kawie ograniczają patogenezę szeregu przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Badania te odbiły się bardzo szerokim echem w mediach ogólnopolskich.