ZNP dla nauczycieli

20-10-2017

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.

Związek Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Łódzkiej uczcił to święto jako jedyny na naszej uczelni. Rada Związku jak co roku zaprosiła licznych gości na uroczystość, która odbyła się 10 października 2017 roku w Sali Lustrzanej przy Piotrkowskiej 266. Życzenia dla społeczności akademickiej z okazji tego święta złożyli prezes ZNP w PŁ Barbara Kościelniak-Mucha oraz prorektor ds. kształcenia prof. Grzegorz Bąk. Władysław Rzymski, członek Prezydium Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, podczas swojego wystąpienia mówił o wyzwaniach i problemach jakie czekają szkolnictwo wyższe w związku z planowaną reformą szkolnictwa wyższego, czyli tzw. Ustawą 2.0.

Dzień Edukacji Narodowej był też okazją do podziękowań za uczestnictwo w pracach Związku Nauczycielstwa Polskiego w PŁ jego członkom odchodzącym na emeryturę.

Uroczystość zakończył dedykowany nauczycielom koncert muzyki kameralnej w wykonaniu: Patrycja Krzeszowska – sopran, Marcin Kawczyński – fortepian, Andrzej Zawadzki – fortepian.