ZNP dla dzieci

19-09-2017

W tym roku w ramach Dnia Dziecka Związek Nauczycielstwa Polskiego w PŁ zaprosił wszystkie dzieci na trzy filmy: Smerfy, Gru, Dru i Minionki i Auta 3. Jak co roku, dzieci członków Związku otrzymały paczki ze słodkościami, ale były też inne atrakcje.

W Legolandzie 

Legoland Deutschland to jeden z 3 parków sieci Legoland w Europie. Do jego budowy zużyto aż 55 milionów klocków LEGO! Na miejscu czekało mnóstwo ciekawych i zwariowanych atrakcji w 9 krainach tematycznych. Dodatkową atrakcją w Legolandzie były dni Star Wars. Dzieci (i nie tylko dzieci) mogły zrobić sobie zdjęcie z Rycerzami Jedi, lordem Vaderem czy szturmowcami Imperium. Były pokazy walk na miecze świetlne i uroczysta parada wszystkich postaci z Gwiezdnych Wojen.

W ostatnim dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili najbardziej znany zamek Ludwika II Neuschwanstein. Zamek ten był inspiracją dla Walta Disneya (logo w czołówce filmów wzorowane jest właśnie na tym zamku). Był też spacer po Marienbrücke (Most Marii), położonym dokładnie naprzeciw zamku nad prawie stumetrową przepaścią.

Na Pikniku Naukowym 

Podobnie jak rok temu ZNP w PŁ zorganizował darmową wycieczkę dla dzieci na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik do Warszawy. Piknik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Pozwala zrozumieć i poznać naukę ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, zachęca zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

Jednym z pokazów odwiedzanych przez uczestników wycieczki były prezentacje i eksperymenty przygotowane przez fizyków z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ. Więcej o Pikniku Naukowym w artykule "Ziemia na Pikniku"

Na Stadionie Narodowym 

Chętni wycieczkowicze mogli zwiedzić stadion i poczuć się jak VIP - zająć miejsca w eleganckich lożach, a także zwiedzić pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

W Centrum Nauki Kopernik

Ostatnią atrakcją przygotowaną w ramach Dnia Dziecka przez ZNP w PŁ był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na całodniowe zwiedzanie niezwykle ciekawych interaktywnych wystaw. Wycieczkowicze mieli okazję samodzielnie eksperymentować, wszystkiego dotknąć, sprawdzić, przekręcić, podskoczyć czy krzyknąć. W ramach tego wyjazdu zaplanowany był też pokaz w planetarium. Atrakcji było tyle, że zapoznanie się z każdą z nich było niewykonalne podczas jednorazowej wizyty, dlatego też w przyszłym roku postaramy się znów wybrać do Centrum Nauki Kopernik.