Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża inżynierska

03-04-2023

Wydział Organizacji i Zarządzania był miejscem uroczystej inauguracji kolejnej edycji projektu „Zasmakuj studiowania w Łodzi”. Jej organizatorem był Urząd Miasta Łodzi, wspólnie z Politechniką Łódzką oraz firmą Hydro Extrusion Poland sp. z o.o. Projekt skierowany był do uczniów z najlepszych szkół z województwa łódzkiego, zainteresowanych rozwojem w obszarze inżynierskim. Najlepsi przyszłoroczni maturzyści z techników z Wielunia oraz Kleszczowa (profile klas: technik mechatronik, technik automatyk) poznawali smaki studiowania Łodzi.

W czasie spotkania, które odbyło się 24 marca głos zabrali wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik, dyrektor HR Hydro Extrusion Poland Beata Morkowska-Krzciuk oraz dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ Adam Brzostowski. Rektor PŁ opowiedział o uczelni i możliwościach udziału w zajęciach związanych z zainteresowaniami i kierunkami 30-osobowej grupy uczniów z Kleszczowa i Wielunia.

W czasie zwiedzania Wydziału OiZ W czasie zwiedzania Wydziału OiZ

foto: Jacek Szabela

Po części oficjalnej przedstawiciele Komisji ds. promocji wydziału Organizacji i Zarządzania oprowadzili grupę uczniów po nowym budynku Wydziału. Opowiedzieli o tym, co może zaoferować łódzki sektor produkcyjny i usługowy młodym inżynierom, zwracając równocześnie uwagę na nowe sale dydaktyczne, które zachęcają do studiowania i zapewniają wspaniałą atmosferę w trakcie zajęć.

Atrakcją dla uczniów było spotkanie z Kołami Naukowymi mającymi techniczne zaplecze w „garażu” Instytutu Maszyn Przepływowych. Tam studenci z Iron Warriors oraz Lodz Solar Team zaprezentowali pojazdy własnej konstrukcji. Odbyli też warsztaty z druku 3D w Fabryce Inżynierów XXI wieku oraz poznali możliwości technologiczne Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Zwiedzili też fabrykę firmy Hydro.

Organizatorzy projektu „Zasmakuj studiowania w Łodzi” podkreślili, że ich misja polega na przekonywaniu młodych ludzi  że

„warto wybrać Łódź jako miasto do studiowania, pracy i życia – gdyż mamy w Łodzi świetne uczelnie, dysponujące znakomitą kadrą wykładowców i nowoczesną infrastrukturą akademicką, unikatowy w skali kraju program „Młodzi w Łodzi”, renomowanych pracodawców, wyjątkowe wydarzenia kulturalne i magiczne miejsca, a także niepowtarzalny klimat, jakiego nie ma żadne inne miasto na świecie”

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli także Łukasz Winiarek (dyrektor zarządzający Hydro Extrusion Poland sp. z o.o.), Anna Czupryniak (HR Business Partner Hydro Extrusion Poland sp. z o.o.), dr inż. Katarzyna Szymańska (prodziekan ds. studenckich wydziału OiZ), dr Aleksandra Pawlik (Dział Promocji PŁ), Agnieszka Chudzik (kierownik Oddziału Współpracy z Uczelniami UMŁ) oraz opiekunki merytoryczne projektu - Liliana Hanuszkiewicz i Julia Sokół (Oddział Współpracy z Uczelniami UMŁ).