Zaangażowani w World Games

02-11-2017

Światowe Igrzyska Sportowe The World Games były największym tegorocznym wydarzeniem sportowym. Troje studentów PŁ reprezentowało Polskę, startując w Karate WKF. W organizacji igrzysk rozegranych we Wrocławiu pomagała 23 osobowa studentów z Klubu Uczelnianego AZS PŁ.

Oficjalne podsumowanie tej multisportowej imprezy odbyło się z udziałem naszych przedstawicieli w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W informacji przesłanej do ŻU (już po zamknięciu wydania październikowego) wspominają ogrom pracy włożonej w sprawne przygotowanie do akredytowania ponad 20 tysięcy osób związanych z TWG 2017, w tym niemal 4000 samych sportowców. – Liczna grupa z Politechniki Łódzkiej została podzielona na kilka zespołów, obsługujących główne centra akredytacji- stacjonarne i mobline oraz punkty powitalne w hotelach – mówi Patrycja Cyniak, koordynator wyjazdu na TWG oraz koordynator biura akredytacji na Politechnice Wrocławskiej. – Nasza praca została doceniona, a na ręce rektora wpłynęły słowa podziękowania za profesjonalną pracę i zaangażowanie.

Wśród zawodników powołanych do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportowe we Wrocławiu było troje studentów z Politechniki Łódzkiej. W dyscyplinie związanej ze sztuką walki Karate WKF wystartowali: Kamila Warda, Kamil Warda oraz Dorota Banaszczyk. Jak mówi Patrycja Cyniak - Najbliżej zdobycia medalu był Kamil Warda, który po zaciętych pojedynkach został ostatecznie sklasyfikowany na 4 miejscu w zawodach. Całą trójkę na tych zawodach prowadził ich trener klubowy Maciej Gawłowski.

Więcej na stronie AZS PŁ www.azs.p.lodz.pl