Wspominając z prof. Janem Krysińskim

30-03-2023

Spotkanie zatytułowane „Wspominając” zorganizowane w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku było wyjątkowe. Jego bohaterem był prof. Jan Krysiński, rektor Politechniki Łódzkiej przez cztery kadencje, postać wybitna w historii uczelni.

Dzięki otwartości rektora prof. Jana Krysińskiego na potrzeby społeczności lokalnej i zauważenie potrzeb kształcenia się przez całe życie, powstał na Politechnice w 2006 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku. Rektor udostępnił seniorom nieodpłatnie infrastrukturę Uczelni, aby mogli poszerzać swoją wiedzę, nadążać za pędzącą technologią i realizować pasje, na które nie było czasu podczas pracy zawodowej.

Rozmowę z prof. Janem Krysińskim prowadził  dr Łukasz Grzejszczak Rozmowę z prof. Janem Krysińskim prowadził dr Łukasz Grzejszczak

foto: arch. UTW

Podczas spotkania w audytorium Sołtana sylwetkę prof. Jana Krysińskiego, wplecioną w historię Politechniki Łódzkiej i naszego miasta przybliżył dr Łukasz Grzejszczak. Podkreślono ogromny wkład Profesora w rozwój naszej Uczelni. Spotkanie było pełne wspomnień, ciepłych emocji i wzruszeń. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy barwnych historii i ciekawostek zarówno z życia Profesora jak i Politechniki Łódzkiej.

Na sali byli obecni nie tylko słuchacze UTW, ale także przedstawiciele władz PŁ oraz współpracownicy.