„Włókno” dla uczniów

13-11-2017

Przejdź na zawodowstwo – dzisiaj szkoła, jutro sukces to projekt realizowany w województwie lubelskim. Jedną ze szkół objętych tym projektem jest Technikum Usługowo-Gospodarcze w Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie. Uczniów i nauczycieli tej szkoły gościł Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

Pracownicy przeprowadzili zajęcia laboratoryjne, które pokazywały jak projektować, wytwarzać, a także badać współczesne materiały tekstylne i odzież.

Wydział prowadzi współpracę ze szkolnictwem średnim, by jak najszerzej promować studia, życie studencie i prowadzone tu badania. Przykładem jest wizyta w Zespole Szkół Technicznych Turku związana z sympozjum naukowym dotyczącym przemysłu mody. Obok wykładów wygłoszonych przez pracowników Wydziału na temat tworzenia projektów modowych i innowacyjnego włókiennictwa, studenci przedstawili działania Studenckiego Koła Naukowego Designer. Dobrze przebiega też rozpoczęta w zeszłym roku współpraca z Łódzką Szkołą Mody Kosmetologii Fryzjerstwa – Hotelarstwa Anagra, w ramach której uczniowie mogą raz w tygodniu odbywać zajęcia w nowoczesnych uczelnianych laboratoriach.