Warsztat PiCoDe w Porto

01-06-2022

Drugi warsztat w ramach koordynowanego przez PŁ projektu o akronimie PiCoDe, czyli Project - Product - Promotion. International Collective for Design odbył się w Porto. Studenci z Belgii, Brazylii, Polski, Portugalii oraz Turcji pracowali nad prototypem nowego produktu, ściśle związanego z materiałem, z którego słynie Portugalia.

Głównym surowcem tego warsztatu był korek, którego Portugalia jest największym producentem. Powszechnie pozyskiwany z lasów dębów korkowych produkt miał zostać wykorzystany w projekcie stworzonym na potrzeby lokalnych producentów wina Porto. Miał on służyć celom promocji tego wyjątkowego trunku we winiarniach producentów oraz na wyjazdowych spotkaniach.  

Studenci i opiekunowie biorący udział w warsztatach Studenci i opiekunowie biorący udział w warsztatach

foto: arch. autorki

Po dwóch tygodniach pracy studenci zaprezentowali prototypy oraz wizualizacje zaprojektowanych produktów. Były to ekspozytory wina wyposażone w lodówkę oraz miejsca do przechowywania naczyń i butelek. Jeden z nich przeznaczony do wnętrza lokalnej winiarni, drugi ma konstrukcję smart, pozwalającą na złożenie do walizki i transport samolotem. Oba ekspozytory swoim kształtem i elementami oraz obrazy multimedialnymi wkomponowanymi w konstrukcję nawiązują do równin na wschód od Porto rozciągających się u dorzecza rzeki Douro.

Trzeci i ostatni warsztat w ramach projektu PiCoDe, odbędzie się w październiku w Turcji na Eskisehir Osmangazi University, gdzie ważnym surowcem lokalnym jest biały kamień o wyjątkowych właściwościach.

Projekt realizowany jest w ramach ERASMUS+.

Więcej o projekcie https://picode.p.lodz.pl/