TUL Open Day w nowej odsłonie

28-04-2022

Nowe studio, odświeżona formuła i zmiana sposobu prezentacji oferty PŁ – tak w skrócie określić można tegoroczny TUL Open Day – dzień otwarty dla kandydatów zagranicznych.

- Mamy już doświadczenie w dniach otwartych dla cudzoziemców, dlatego w tym roku postanowiłyśmy odejść od schematu z lat ubiegłych i podeszłyśmy do tematu dość odważnie – mówią organizatorki z Centrum Współpracy Międzynarodowej. – Zrezygnowałyśmy z łączeń z wydziałami, maksymalnie skróciłyśmy relację na żywo ze studia, a całą prezentację oferty Politechniki Łódzkiej przeniosłyśmy do pokojów webinarowych, dzięki czemu kandydaci zainteresowani konkretną dziedziną nie musieli długo czekać na interesujące ich treści – dodają.

Poza zmianą formuły TUL Open Day, zmieniło się również studio. W tym roku do organizacji wydarzenia wykorzystano odremontowane przestrzenie Centrum Multimedialnego PŁ.

Przełamywanie pandemicznych zachowań

Pomimo zniesienia obostrzeń związanych z COVID-19 potrzeba organizowania wydarzeń dla studentów, podobnych do TUL Open Day, jest tak samo duża.

Czas pandemii przyniósł ze sobą konieczność izolacji i wydłużony okres zajęć zdalnych, co wpłynęło znacząco na zachowania studentów. Są oni mniej śmiali, mniej skorzy do podejmowania decyzji o wyjeździe na wymianę, mają wiele obaw. Z kolei studenci zagraniczni, którzy stawiają się w uczelni, zdają się bardziej zagubieni niż osoby przyjeżdżające do PŁ w latach ubiegłych. TUL Open Day i podobne inicjatywy mają na celu przełamanie tych barier, ukazanie uczelni nie tylko jako świetnego ośrodka kształcenia, ale również jako miejsca przyjaznego, ciekawego, do którego warto przyjechać.

Zmiany w dobrym kierunku

Strategia ta przynosi rezultaty, gdyż wraz ze zniesieniem ograniczeń w podróżowaniu i powrotem możliwości przyjmowania studentów wymiany, ich liczba zbliża się do tej sprzed pandemii.

Co więcej, powoli zwiększa się również zainteresowanie studiami na pełnym cyklu. W związku z czym tym chętniej otworzyliśmy wirtualne drzwi do naszej uczelni kandydatom zagranicznym –podkreślają organizatorki i dodają – Cieszymy się, gdyż o mobilności krótkoterminowej coraz częściej myślą także studenci PŁ, których dodatkowo zachęcamy do wyjazdów podczas organizowanego w naszej uczelni Mobility Week.

Materiał video z tegorocznej edycji TUL Open Day, podobnie jak nagrania z dwóch ubiegłych lat, można obejrzeć na kanale Politechniki Łódzkiej w serwisie YouTube.

Nagranie tegorocznego TUL Open Day