Tłumy na ŁDI

21-11-2022

Tegoroczne Łódzkie Dni Informatyki zgromadziły ponad 600 studentów oraz około 500 uczniów szkół średnich z Łodzi i województwa łódzkiego. Była to już VI edycja tej największej tego typu inicjatywy w Łodzi organizowanej przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster oraz Uniwersytet Łódzki.

 

 

Wykłady i warsztaty, które przyciągnęły tłumy zainteresowanych dotyczyły m.in.: cybersecurity, optymalizacji, testowania, crypto, DevOps (red: od Development i Operations - metodyka organizacyjna, której celem jest utrzymanie współpracy pomiędzy działami wytwarzania oprogramowania oraz zarządzania systemami), agile (red: programowanie zwinne, zaletą jest obserwacja, że wymagania odbiorcy często ewoluują podczas trwania projektu) czy SAP (oprogramowanie biznesowe).

Wykład otwierający wygłosił Mateusz Ossowski z „Niebezpiecznik.pl” Wykład otwierający wygłosił Mateusz Ossowski z „Niebezpiecznik.pl”

foto: Jacek Szabela

Program obejmował również warsztaty z kompetencji miękkich oraz możliwość spotkania z pracodawcami w ramach branżowej giełdy pracy, w której wzięły udział takie firmy jak: ABB, Accenture, Atos, Commerzbank, Fujitsu, Globallogic, Inovatica, iTechArt, Knowit, Media4U oraz Rossmann. Wysoki poziom merytoryczny całości wydarzenia zapewnili prelegenci z przedsiębiorstw skupionych w ICT Polska Centralna Klaster.

Rozmowy z przedstawicielami firm Rozmowy z przedstawicielami firm

foto: Jacek Szabela

W ramach ścieżki JUNIOR przygotowanej dla uczniów szkół średnich zaprezentowały się Koło Informatycznego Niepokoju - Sekcja Twórców Gier oraz Studenckie Koło Naukowe Robotyki SkaNer. Odbyły się także spotkania ze studentami z PŁ, którzy opowiadali jak studiuje się na Politechnice Łódzkiej.

W inauguracji ŁDI, która odbyła się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ wzięli udział m. in. wicemarszałek województwa łódzkiego - Piotr Adamczyk oraz wiceprezydent m. Łodzi - Małgorzata Moskwa – Wodnicka. Wykład otwierający zatytułowany „Jak być bezpiecznym w Internecie?” wygłosił Mateusz Ossowski z „Niebezpiecznik.pl”.

Drugiego dnia wydarzenie przeniosło się na Uniwersytet Łódzki, gdzie na Wydziałach Matematyki i Informatyki oraz Fizyki i Informatyki Stosowanej odbył się szereg interesujących wykładów i prelekcji. Trzeci dzień był przeznaczony na wizyty studyjne w łódzkich biurach przedsiębiorstw sektora IT, pozwalające zapoznać się z warunkami pracy i realizowanymi projektami. Gospodarzami tych wizyt były firmy: Atos, Commerzbank, Incubly, iTechArt, Makolab, Rossmann oraz Transition Technologies PSC.

Ze szczegółami programu ŁDI 2022 można się zapoznać na stronie Łódzkich Dni Informatyki

. .