Samorząd Studencki PŁ w kadencji 2020 - 22

16-12-2020

Koniec roku przyniósł zmiany w działalności Samorządu Studenckiego naszej uczelni. Zostali wybrani na kadencję 2020 – 2022 nowi przewodniczący i członkowie Wydziałowych Rad Samorządu i w Domach Studenckich Nowe jest też Prezydium samorządu głównego.

Funkcję przewodniczącej Samorządu Studenckiego PŁ objęła Julia Chojnacka, studentka III roku analityki chemicznej, działająca w Samorządzie od 2018 roku. Wiceprzewodniczącymi zostali Milena Nagel oraz Mateusz Papierz, który jednocześnie przewodniczy komisji ds. rozwoju.

Pozostałym komisjom przewodniczą:

• Mariusz Jóźwiak - ds. pomocy materialnej
  • Jakub Wysocki - ds. kształcenia
  • Aleksandra Barylak - ds. promocji
  • Aleksandra Grochowska - ds. identyfikacji wizualnej
  • Marta Dryzek - ds. Osiedla Akademickiego
  • Michał Cisło - ds. kultury
  • Cezary Sysiak - ds. współpracy zewnętrznej
  • Ignacy Nowocień - ds. organizacyjnych
  • Michał Kidawa - ds. IT

Pełnomocnikiem ds. prawnych jest Paweł Wróblewski.

Jako wybrani przedstawiciele wszystkich studentów będziemy przez najbliższe dwa lata reprezentować ich sprawy. Sytuacja pandemiczna z pewnością nie ułatwia pracy, ale jesteśmy przekonani, że całe Prezydium w 100 proc. zaangażuje się w działalność SSPŁ. Sama przewodnicząca stawia przede wszystkim na kontynuację i rozwój dotychczasowych działań w obszarze m.in. jakości kształcenia, pomocy materialnej oraz współpracy z władzami uczelni. Dodatkowo w planach na tę kadencję znajdują się m.in. indywidualizacja ankiet oraz poszerzenie działalności Samorządu w kontekście prac projektowych. Jak mówi - Zależy nam przede wszystkim na skupieniu się na efektywnym działaniu całego samorządu. Wszyscy razem musimy stawić czoła pandemii i mimo panującej sytuacji starać się najlepiej jak możemy pomagać studentom, rozwiewać ich wątpliwości związane z nauką oraz reprezentować ich interesy wobec władz uczelni Politechniki Łódzkiej.