Regionalna konferencja BEST

28-02-2018

Członkowie Stowarzyszenia Studentów BEST PŁ wzięli udział w europejskiej konferencji studentów w Budapeszcie. Reprezentowali Politechnikę Łódzką w dyskusjach na temat międzynarodowych projektów oraz kierunków rozwoju organizacji.

Board of European Students of Technology - BEST zrzesza studentów z uczelni technicznych.W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 reprezentantów lokalnych oddziałów. Oprócz dyskusji w czasie konferencji BEST North-East Regional Meeting Budapest studenci uczestniczyli w szkoleniach i warsztatach dotyczących m.in. komunikacji interpersonalnej, sztuki prezentacji i zarządzania projektami.

Jeżeli chcesz dołączyć do organizacji BEST Łódź lub wziąć udziału w którymś z projektów, to wszystkie informacje są dostępne na profilu organizacji na portalu Facebook (@bestlodz). Rekrutacja trwa do końca marca.

Poza naszą delegacją, Polskę reprezentowali studenci z Politechniki Warszawskiej. Bardzo cenna była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z liczną grupą studentów z Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Portugalii, Włoch, Rumunii, Austrii, Grecji, Estonii, Hiszpanii, Słowenii, Łotwy oraz Francji. Takie kontakty pozwalają ulepszać realizowane projekty. Jednym z nich jest European BEST Engineering Competition – międzynarodowy konkurs inżynierski, który sprawdza wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia oraz kreatywność. Finał rundy lokalnej organizowanej w PŁ odbędzie się w 11 kwietnia, a zapisy do konkursu kończą się 23 marca.

Cykliczne spotkania reprezentantów BEST-u w różnych państwach sprzyjają integracji, świadomości międzynarodowej oraz rozwojowi umiejętności miękkich, co idealnie wpisuje się w kompetencje przyszłych inżynierów kształconych przez naszą uczelnię. Najbliższe spotkanie odbędzie się na początku kwietnia w Politechnice Łódzkiej. Organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST PŁ wspólnie z Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ.