PŁ mistrzem przełajów

31-03-2017

Łódź po raz 9. z rzędu gościła najlepszych studentów sportowców rywalizujących w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

Zawody zorganizowane tradycyjnie przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej odbyły się w słoneczną niedzielę (26 marca) na terenie dwóch parków – Baden Powella oraz 3-go Maja.

Na linii startu stanęło 255 kobiet, które rywalizowały na dystansie 3 km i 6 km oraz 292 mężczyzn, dla których wyznaczono dystans 4,5 km i 9 km. W klasyfikacji drużynowej kobiet sklasyfikowano 45 uczelni, a w rywalizacji mężczyzn 46 uczelni.

Świetnie spisali się studenci Politechniki Łódzkiej. Męska reprezentacja nie dała szans rywalom i zdobyła drużynowo złoty medal w klasyfikacji generalnej. Na ten sukces złożyły się doskonałe indywidualne wyniki zawodników. Dwóch biegaczy w klasyfikacji generalnej zdobyło srebrne medale. Są to: Maciej Nitka (wydział EEIA) na dystansie 4,5 km oraz Robert Głowala (wydział BAIŚ) na dystansie 9 km. Robert Głowala okazał się najlepszy wśród zawodników uczelni technicznych. Kolejnych dwóch naszych reprezentantów przybiegło na 8. miejscach - w biegu na 4,5 km oraz 9 km.

Najlepszą uczelnią w klasyfikacji kobiet okazała się AWF Kraków. Biegaczki z Politechniki Łódzkiej znalazły się w środku stawki na miejscu 24.

Zawody zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.