Nowy rok z Biurem Karier

21-09-2020

Nowe ciekawe propozycje mające na celu wsparcie rozwoju zawodowego czekają na studentów, doktorantów i pracowników. W ten sposób Biuro Karier PŁ inspiruje studentów do aktywnego poszukiwania własnej drogi zawodowej.

Zapraszamy serdecznie na indywidualne spotkania z doradcą kariery online. Podczas spotkań można zdobyć informacje na temat skutecznych sposobów poruszania się po rynku pracy, interesujących firm oraz pracodawców. Pomagamy przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) i przeprowadzamy symulacje rozmów rekrutacyjnych.

Studenci mogą również wykonać online profesjonalny test rekrutacyjny, taki jaki jest wykorzystywany przez działy HR podczas procesów rekrutacyjnych. Na jego podstawie otrzymają raport dotyczący zdolności oraz wskazówki rozwojowe.

Do kalendarza wraca topowe wydarzenie szkoleniowe pt. „Noc szkoleń dla wilków”. To kolejna edycja, podczas której w godzinach nocnych odbędą się praktyczne warsztaty i szkolenia. Tym razem, poza spotkaniami stacjonarnymi, zapraszamy również na prowadzone online.

W tym roku odbędzie się II edycja Konkursu na Najlepszego Pracodawcę wg studentów Politechniki Łódzkiej. Głosowanie rozpocznie się już w listopadzie, jak zwykle prosimy studentów o głosy. Uroczyste ogłoszenie wyników z galą online planowane jest w grudniu.

Zupełnie nową inicjatywą jest „E-Poradnik – Kierunek Rozwój”. Stworzony jest po to, by wesprzeć i zainspirować studentów do aktywnego poszukiwania własnej drogi zawodowej. Poradnik jest również platformą do przekazywanie informacji z rynku pracy, niezbędnych przy podejmowaniu świadomych decyzji. Ponadto w poradniku umieszczane są informacje związane z funkcjonowaniem uczelni, kół naukowych i organizacji studenckich, które stanowią przestrzeń do zdobywania doświadczenia zawodowego i rozwijania kompetencji przedsiębiorczych.

Dla tych, którzy myślą o własnym biznesie, przygotowaliśmy coś specjalnego. W każdym miesiącu, zupełnie bezpłatnie będą prowadzone konsultacje z prawnikiem oraz doradcą finansowym.

Ale to nie wszystko. Prowadzone będzie również doradztwo biznesowe, podczas którego można omówić założenia do biznesplanu, czy uzyskać potrzebne informacje jak zacząć. Ponadto oferujemy sesje coachingu biznesowego, które pomogą osiągać cele zawodowe i rozwijać kompetencje niezbędne do prowadzenia własnego biznesu.

Ciekawym wydarzeniem będzie spotkanie „Biznes w Praktyce”. To już czwarte spotkanie w tym cyklu. Znajdą się w nim praktyczne szkolenia i spotkanie z przedsiębiorcą, który podzieli się swoim doświadczeniem związanym z budowaniem przedsiębiorstwa, które odniosło sukces.

Jesteśmy na Facebooku, stronie www.biurokarier.p.lodz.pl oraz platformie WIKAMP. Planujemy jeszcze kilka niespodzianek!

Pytania można kierować na biuro@biurokarier.p.lodz.pl  lub pod tel. 42 631 20 98.