Najlepsze projekty studenckie

14-09-2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansuje 4 projekty studenckich zespołów z Politechniki Łódzkiej. Granty o łącznej wartości miliona złotych zostały przyznane w konkursie „Najlepsi z najlepszych 2.0".

Dofinansowanie ze środków POWER otrzymają 64 projekty ze 103 zgłoszonych.

  • 260 tys. zł przyznano dla interdyscyplinarnego projektu Budowa i start drugiego polskiego samochodu elektrycznego napędzanego energią słoneczną Eagle Two w najbardziej prestiżowym wyścigu pojazdów solarnych na świecie – Bridgestone World Solar Challenge 2017 r. Projekt realizuje Lodz SolarTeam.

 

  • Ponad 250 tys. zł otrzyma projekt Ponad 1000 km na jednym litrze paliwa- budowa superoszczędnego bolidu Eco Arrow 3.0 startującego w prestiżowych zawodach Shell Eco Marathon realizowany przez zespół Iron Warriors.

 

  • Autonomia na lądzie i w powietrzu z robotami Koła SKaNeR to projekt studentów Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł.

 

  • Najwyższe dofinansowanie kwotą 290 tys. zł trafi do studentów z Wydziału Mechanicznego, twórców Mikroturbiny wiatrowej dla polskiej energetyki rozproszonej.

 

Więcej o sukcesach tych projektów i planach można przeczytać w dalszej części ŻU.