Na podium w AMP

25-07-2017

Na rozegranych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, zorganizowanych po raz trzeci z rzędu przez KU AZS PŁ, sportowcy Politechniki Łódzkiej zajęli miejsca na podium.

Drużyna mężczyzn zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Zdobywając złoty medal wyprzedziła ubiegłorocznych zwycięzców AGH Kraków. Na trzecim miejscu stanęli zawodnicy Politechniki Warszawskiej. Drużyna kobiet zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych, zajmując 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył zespół AWF Kraków przed Uniwersytetem Warszawskim i UMCS Lublin.

Indywidualnie złote medale zdobyli:

• Bartosz Bonecki (EEIA) w trójskoku. Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu w AMP.
  • Kajetan Duszyński (BiNoŻ) w biegu na 400m. Uzyskał wskaźnik kwalifikacyjny na Mistrzostwa Europy U23 w Bydgoszczy i ma szanse na start w Uniwersjadzie.
  • Sztafeta 4 x 400m w składzie: Kamil Mroczek (Mech.), Michał Knapik (KT),Tomasz Sych (EEIA), Kajetan Duszyński (BiNoŻ), która ustanowiła rekord PŁ.