Mamy basen olimpijski !!!

25-09-2017

Sportowa duma naszej uczelni – Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu – już działa. W poniedziałek 18 września otwarta została pływalnia z pierwszym w Łodzi krytym basenem 50-metrowym. Dla pracowników i studentów Politechniki przewidziano duże zniżki za wstęp. Zatoka Sportu mieści się przy Al. Politechniki 10.

Basen już czeka 

Pływalnia składa się z dwóch basenów: 50-metrowego oraz 25-metrowego. Głębokość tego pierwszego na całej długości wynosi 2,5 metra. Woda ma stałą temperaturę 26° C co, w zgodnej opinii tych którzy już tu byli, czyni ją idealną do pływania. Największą zaletą krótszego basenu jest regulowane dno. W zależności od potrzeb może być ono ustawione na poziomie od 0 do 5 metrów. Odbywają się tutaj kursy nauki pływania dla dzieci i dorosłych, aquafitness, a także nurkowanie.

Przestronne szatnie oraz duża liczba pryszniców powoduje, że w żadnym miejscu nie trzeba stać w kolejce, ani przeciskać się do swojej szafki, obijając się o inne osoby. Nie traci się także czasu na szukanie swojego numerka szafki. Sami ją sobie wybieramy spośród aktualnie dostępnych.

Zatoka Sportu otwarta jest od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-22:00, a w niedziele 7:00-21:00. W weekendy oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 ceny biletów dla Politechniki wynoszą – 9 zł, a w pozostałych godzinach 12 zł. Ceny te są niższe o 40% od standardowych. Czas wejścia w cenie biletu: 60+10 minut na przebranie się.

Wymienione zniżki obowiązują pracowników i studentów PŁ, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej, członków Akademickiego Związku Sportowego PŁ, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Politechniki Łódzkiej.

Będą ciekawe zawody 

W Zatoce Sportu nie zabraknie również emocji sportowych. W dniach 4-5 listopada 2017 roku pływalnia przejdzie sportowy chrzest, goszcząc Puchar Polski na basenie 25-metrowym. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia najlepsi polscy pływacy będą łowić w niej pierwsze w jej historii medale Zimowych Mistrzostw Polski. Oprócz tego, jeszcze w tym roku odbędzie się Grand Prix Polski w skokach do wody.