Łódzkie Dni Informatyki

07-11-2022

Już w 15 listopada br. rozpocznie się VI edycja Łódzkich Dni Informatyki. ŁDI to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są Politechnika Łódzka, ICT Polska Centralna Klaster oraz Uniwersytet Łódzki.  

Wykłady i warsztaty organizowane w ramach wydarzenia poruszać będą zagadnienia dotyczące m.in.: cybersecurity, optymalizacji, testowania, crypto, DevOps, agile czy SAP.

logo ŁDI logo ŁDI
Student w laboratorium Student w laboratorium

foto: arch. ŁDI

Program przewiduje także warsztaty z kompetencji miękkich oraz możliwość spotkania z pracodawcami w ramach branżowej giełdy pracy. Wysoki poziom merytoryczny wydarzenia zapewniają prelegenci z przedsiębiorstw skupionych w ICT Polska Centralna Klaster.

W ramach ścieżki JUNIOR przygotowanej dla uczniów szkół średnich, przewidziane są prezentacje Koła Informatycznego Niepokoju - Sekcji Twórców Gier oraz Studenckiego Koła Naukowego Robotyki Skaner, a także spotkania ze studentami z PŁ, którzy opowiedzą jak studiuje się na Politechnice Łódzkiej.

15 listopada (wtorek) - odbędzie się oficjalne rozpoczęcie wydarzenia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (budynek A10 w audytorium E1) o godz. 8.45, gdzie wykład otwierający pt. „Jak być bezpiecznym w Internecie?” poprowadzi prelegent z Niebezpiecznik.pl

16 listopada (środa) - wydarzenie przeniesie się na Uniwersytet Łódzki na Wydziały Matematyki i Informatyki oraz Fizyki i Informatyki Stosowanej.

17 listopada (czwartek) - odbędą się wizyty w łódzkich biurach przedsiębiorstw IT, podczas których będzie można zobaczyć warunki pracy i dowiedzieć się więcej o projektach realizowanych w firmach Atos, Commerzbank, Incubly, iTechArt, Makolab, Rossmann oraz Transition Technologies PSC.

Pełny program wydarzenia oraz rejestracja są dostępne na stronie ŁDI 2022, a także na Facebooku

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowo ciekawym wydarzeniu.

. .