Liga Mistrzów sztangi

11-01-2018

Na pomoście Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej odbył się I rzut 7. edycji międzynarodowego turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc - International Bench Press League Puchar Dyrektora Centrum Sportu.

- Jest to jedyny turniej na świecie w tej dyscyplinie sportu, który jest rozgrywany w formie ligi. Składa się z trzech rzutów rozgrywanych kolejno w grudniu oraz marcu i maju kolejnego roku. Zwycięzca całych zawodów otrzymuje prestiżowy w międzynarodowym środowisku sympatyków wyciskania sztangi leżąc tytuł Grand Mastera – mówi trener trójboju siłowego Marcin Laśkiewicz, który jest pomysłodawcą i - wraz ze swoimi podopiecznymi - organizatorem turnieju. – Zmagania siłaczy stały się już wizytówką Politechniki Łódzkiej. Wielu startujących jest mistrzami świata i Europy różnych federacji, co czynni te zawody Ligą Mistrzów, a Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej jest areną tych zmagań . Sukcesem organizacyjnym turnieju okazał się liczny start osób niepełnosprawnych, w tym uczestników paraolimpiady Rio 2016..

W turnieju rozegranym w grudniu Politechnika Łódzka reprezentowana była przez 21 członków sekcji trójboju siłowego. Nasi zawodnicy wygrali zmagania w klasyfikacji drużynowej studentów, tym samym obronili tytuł z poprzedniej edycji. Złoty medal w klasyfikacji na najsilniejszego studenta odebrał Cezary Kanas student 3. roku Wydziału BAiŚ, uzyskując wynik 160 kg przy wadze ciała 81 kg.

ip