„Koszyczek Wielkanocny” od Centrum Językowego dla studentów Erasmus+

14-04-2020

Święta spędzone daleko od domu rodzinnego, w obcym kraju, w okresie pandemii to nie lada wyzwanie dla każdego młodego człowieka. Jest to szczególnie trudny czas przede wszystkim dla studentów z wymiany międzynarodowej przebywających obecnie na Politechnice Łódzkiej w ramach programu Erasmus+.

Z inicjatywy polonistek oraz lektorów na co dzień pracujących ze studentami zagranicznymi, tuż przed świętami zorganizowaliśmy w Centrum Językowym spontaniczną akcję „Koszyczek wielkanocny”.

Pracownicy CJ przygotowują paczki dla studnetów zagranicznych Pracownicy CJ przygotowują paczki dla studnetów zagranicznych

foto: Magdalena Nowacka

Kontakt ze studentami, błyskawiczna zbiórka pieniędzy, sprawne zakupy czekoladowych niespodzianek, życzenia świąteczne oraz bezpieczne „pakowanie” koszyczków to wspólna inicjatywa zarówno pracowników dydaktycznych, jak i administracyjnych Centrum. W naszej słodkiej niespodziance nie zabrakło oczywiście domowych wypieków wielkanocnych z nutką polskiej tradycji. Niespodzianki dostarczyliśmy do wszystkich domów studenckich w sobotę wielkanocną.

Chcieliśmy, aby studenci poczuli, że mimo pandemii, jesteśmy z nimi i pamiętamy o nich. Mamy nadzieję, że choć troszkę udało nam się „osłodzić” studentom ten trudny czas.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.