Innowacyjne włókiennictwo na wystawie

15-02-2018

„Tropem Włókiennika Przyszłości” to tytuł wystawy promującej nowoczesne włókiennictwo w Urzędzie Miasta Łodzi.

Innowacyjne włókiennictwo pełni ważną rolę w strategii rozwoju Łodzi i województwa łódzkiego, a włókiennik to zawód z przyszłością, poszukiwany przez przemysł - to myśl przewodnia wystawy zaprezentowanej przed Dużą Salą Obrad Urzędu Miasta Łodzi. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez władze regionu i miasta: Wojewodę, Marszałka, Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Organizatorzy przedstawili potencjał rozwojowy przemysłu tekstylnego i korzyści płynące z nowoczesnych rozwiązań, silnie obecnych nie tylko w tym sektorze gospodarki i naukach związanych z włókiennictwem. Włókiennictwo obejmuje dziś wiele różnych technologii od wyrobów funkcjonalnych, odzieżowych i konfekcjonowanych wyrobów specjalnych, przez tekstronikę, po informatyczne systemy projektowania wyrobów włókienniczych i odzieżowych.

Wystawa najnowszych osiągnięć Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ, instytutów branżowych i łódzkich szkół cieszyła się zainteresowaniem gości i mediów. Rozmawiano o włókiennictwie jako dyscyplinie naukowej, która w Polsce jest rozwinięta bardziej niż w innych europejskich krajach, a także o tym, że przemysł branży włókienniczej odczuwa ogromny deficyt takich specjalistów jak włókiennik.

 

link do informacji w TV TOYA http://tvtoya.pl/news/show/17912