​​​​​​​Experience to coś więcej niż doświadczenie…

30-04-2021

Ich Wydział skończył 30 lat, a ich koło naukowe jest o połowę młodsze. Koło Naukowe Experience powstało w roku 2006 i dziś jest jednym z najbardziej aktywnych kół na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

 

 

Realizując projekty z dziedziny HR wykorzystujemy w praktyce wiedzę nabytą w czasie zajęć. Zatem Experience to rozwijanie umiejętności i kompetencji miękkich.

Experience to samorealizacja. Najbardziej ambitni członkowie Koła koordynują projekty i urzeczywistniają własne pomysły.

Experience to ludzie, ich pasje, aspiracje i dążenia. W naszym zespole nie ma czasu na bierność i nudę.

Projekty i szkolenia

Od 8 lat jesteśmy zaangażowani w organizację i promocję Akademickich Targów Pracy w Łodzi. W projekcie „studencki savoir-vivre” przypominamy m.in. jak zwracać się do wykładowców, jak ubrać się na egzamin. Inicjatywa bezpłatnych szkoleń „Matura… i co dalej?” otrzymała nagrodę Studencki Projekt Roku. W minionym roku, jeszcze przed pandemią, dokształcaliśmy się z obsługi Worda i MS Excel, a udział w improwizacji teatralnej był testem naszej kreatywności, umiejętności improwizacji i współpracy w grupie. Na kolejnym szkoleniu prowadzonym przez Macieja Kochańskiego z Instytutu Rozwoju Kompetencji Społecznych uczyliśmy się m.in. jak poskromić stres podczas wystąpień publicznych.

Wybrane osiągnięcia

Zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie BSH, w którym zadaniem było zaprojektowanie panelu suszarki do ubrań.

Przedstawiciele naszego Koła zajęli drugie miejsce w konkursie studenckim Targi 4.0 zaprzedstawioną Wizję rozwoju targów do 2030 r. W konkursie kół naukowych PŁ, podczas którego odbyły się warsztaty „Design Thinking – projektowanie rozwiązań dla biznesu” zdobyliśmy podwójną wygraną – na etapie identyfikacji problemu i na etapie prezentacji rozwiązania.

Pomimo pandemii…

Pandemia ograniczyła nasze funkcjonowanie, jednak staramy się działać i rozwijać. Na naszej stronie znajdują się artykuły członków Koła. Zawarte w nich rady i wiedzę można wykorzystać w praktyce. Rozmowa rekrutacyjna, prawidłowo napisane CV i list motywacyjny, praktyki na studiach, zarządzanie czasem czy sposoby radzenia sobie z konfliktami - to tylko niektóre tematy jakie poruszamy.

Wzięliśmy udział w Konkursie inżynierskim EBEC organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Dwie nasze drużyny przeszły test eliminacyjny: jedna z nich musiała wymyślić inteligentne zabezpieczenie willi, druga z podanych materiałów i z użyciem wskazanych narzędzi miała zaprojektować wyrzutnię do piłek golfowych i pingpongowych. I choć nie wygraliśmy, liczyła się rywalizacja.