Dofinansowanie ministra sportu

06-02-2018

Jakub Kraska i Marcel Wągrowski, pływacy Klubu Uczelnianego AZS PŁ, weszli w skład grupy, która otrzyma ministerialne dofinansowanie na przygotowanie do imprez mistrzowskich w 2018 roku.

Awans do tego grona zapewnili sobie zdobytymi w zeszłym roku medalami, czym spełnili kryteria wyznaczone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kuba w 2017 roku wywalczył wraz z kolegami wicemistrzostwo świata juniorów w sztafecie 4x100m stylem dowolnym, a indywidualnie brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na 100m stylem dowolnym. Marcel stanął na trzecim stopniu podium mistrzostw Europy juniorów w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym. Obaj zawodnicy są podopiecznymi trenera Macieja Hampla, trenującymi na co dzień w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Skład kadry został zatwierdzony podczas spotkania trenerów z prezesem Polskiego Związku Pływackiego Pawłem Słomińskim. Nasi młodzi pływacy znaleźli się w gronie gwiazd polskiego pływania wraz z Radosławem Kawęckim, Alicją Tchórz (oboje są medalistami ostatnich mistrzostw Europy na krótkim basenie), Wojciechem Wojdakiem (jedyny polski medalista zeszłorocznych mistrzostw świata na basenie 50-metrowym), czy Pawłem Juraszkiem (piąty sprinter świata). Cała grupa liczy 26 osób. Kuba i Marcel są jedynymi łodzianami w tym składzie. Członkostwo w tej elitarnej grupie powoduje, że nasi pływacy będą mieć opracowany specjalny plan treningowy, uwzględniający zgrupowania zagraniczne oraz udział w zawodach międzynarodowych. Tegoroczną imprezą docelową są mistrzostwa Europy seniorów w Glasgow na basenie 50-metrowym (3-9 sierpnia), a dla Kuby dodatkowo mistrzostwa Europy juniorów w Helsinkach (3-8 lipca) oraz Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires (1-6 października).