Konkurs Chemiczny Trzech Wydziałów PŁ rozstrzygnięty!

24-06-2021

VII edycja Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej zakończyła się. Nagrody trafiły do laureatów i finalistów z różnych miast Polski!

Ogólnopolski Konkurs organizowany przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, z powodu pandemii COVID-19 odbył się on-line. Wydarzenie ma już ugruntowaną renomę i corocznie gromadzi około stu pasjonatów chemii - uczniów szkół średnich. W tym roku z oczywistych względów było ich trochę mniej. Młodzież szkolna z niemal z całego kraju rozwiązywała on-line zadania teoretyczne oraz mierzyła się z zadaniami praktycznymi obejmującymi chemię nauczaną w szkołach ponadpodstawowych wraz z elementami analizy jakościowej. Szczególnie duże emocje związane były z rozwiązywaniem laboratoryjnych zadań, które miały niejednokrotnie filmowe ilustracje i ciekawe opisy.

Spośród najlepszych uczestników konkursu Jury wyłoniło 5 laureatów oraz 3 finalistów. Nagrodami w konkursie były tablety, ufundowane przez głównego sponsora konkursu, firmę Anwil S.A. oraz kalkulatory naukowe, ufundowane przez firmę Galvo S.A., a przede wszystkim możliwość przyjęcia na I rok studiów pierwszego stopnia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na jeden z Trzech Wydziałów PŁ organizujących konkurs.

Głównym Sponsorem nagród w konkursie jest ANWIL S.A. - producent nawozów azotowych oraz polichlorku winylu Głównym Sponsorem nagród w konkursie jest ANWIL S.A. - producent nawozów azotowych oraz polichlorku winylu
Sponsorem nagród w konkursie jest firma GALVO S. A. Sponsorem nagród w konkursie jest firma GALVO S. A.

Laureaci

I miejsce – Arkadiusz Wargacki - II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu;

II miejsce – Anna Futyma - Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu;

III miejsce – Jakub Malinowski - I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze;

IV miejsce (ex aequo) – Adam Sukiennik oraz Julia Szyda - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej; Jakub Federowicz - I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie.

V miejsce – Konrad Łęgowski - Gdańskie Liceum Autonomiczne w Gdańsku;

Finaliści

Maciej Woszczyk - I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi; Michał Koterba - II LO im. A. Mickiewicza w Raciborzu; Dawid Pawlik - II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.