Realne wyzwania biznesowe w formie międzynarodowego hackathonu – BIP na Politechnice Łódzkiej
Uczestnicy BIP podczas wprowadzenia do hackathonu
arch. uczestników BIP 2026
W dniach 8–12 czerwca 2026 r. Politechnika Łódzka była gospodarzem międzynarodowego programu Blended Intensive Programme (BIP), realizowanego w ramach sieci ECIU. Cała inicjatywa była koordynowana przez zespół: Sebastian Bakalarczyk, Agnieszka Pietras oraz Iwona Staniec. Programy „Digital Development Roadmaps” oraz „Digital Maturity Auditing and Process Optimization” przyciągnęły studentów z uniwersytetów z Finlandii, Francji, Włoch, Łotwy, Węgier, Niemiec, Estonii, Litwy i Polski, którzy w ramach hackathonu pracowali w międzynarodowych zespołach intensywnie przez kilka dni nad rzeczywistymi problemami biznesowymi.