Współpraca przy innowacjach w branży urządzeń AGD

19-04-2021

Politechnika Łódzka i Whirlpool Company Polska rozpoczną ważną i oczekiwaną przez obie strony współpracę na rzecz rozwoju i edukacji studentów.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Fabio Pommella podpisali list intencyjny, który umożliwi realizację programu praktyk i staży studenckich w ramach działań i projektów prowadzonych przez amerykański koncern w Polsce.

 

 

Nowy partner uczelni to światowy potentat branży AGD, producent takich marek jak Whirlpool, KitchenAid czy Indesit. Studenci Politechniki Łódzkiej będą mogli nie tylko poznać proces ich tworzenia i powstawania, ale także wziąć w nim czynny udział. Oferowane staże, praktyki, a docelowo nawet dualny model kształcenia skierowane są do studentów wielu kierunków, znajdujących się na różnym etapie edukacji.  

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik doceniając model działania, w którym przedsiębiorstwo oraz uczelnia podejmują współpracę podkreśla

To jest wielka szansa dla dużej grupy naszych studentów na zdobywania doświadczeń zawodowych w bardzo dobrym miejscu, które być może stanie się ich przyszłym miejscem pracy. Powiązanie kształcenia na Politechnice Łódzkiej z praktyką w najlepszych światowych firmach jest jednym z naszych priorytetów. Od dziś możemy zaoferować naszym studentom praktyki w Whirlpool Company Polska, firmie stosującej najnowsze technologie i wzornictwo. Z drugiej strony wydaje mi się, że będzie możliwość wykreowania wspólnych projektów, rozwiązywania problemów firmy na bieżąco, a jednocześnie przygotowywania rozwiązań na przyszłość, które przyczynią się do rozwoju firmy i rozwoju naukowego naszych pracowników. Mam nadzieje, że współpraca przyniesie znaczące korzyści obu stronom.

Już w tym roku pierwsi chętni studenci będą mogli szlifować swoje umiejętności i zdobywać wiedzę w firmie.

– Dla nas to niezwykle ważne, że właśnie w Łodzi – w mieście, w którym nasza obecność stale się rozwija będziemy mogli w praktyce kształcić młodych i zdolnych ludzi. Naszym celem jest współpraca w obszarze R&D i produkcji. Obecnie mocno skupiamy się na kategorii suszenia ubrań – mówi Fabio Pommella, prezes Whirlpool Company Polska. - W swoich szeregach mamy oczywiście absolwentów Politechniki Łódzkiej, również na najwyższych szczeblach w organizacji. Dwaj łódzcy dyrektorzy to inżynierowie z dyplomami PŁ. To naturalne, że właśnie na tej uczelni szukamy przyszłej kadry, a wśród jej studentów wypatrujemy osób, które w przyszłości będę rozwijać działalność koncernu Whirlpool – dodaje.

Nad promocją wspólnych inicjatyw wśród studentów, a także przebiegiem późniejszej współpracy czuwać będzie Biuro Karier Politechniki Łódzkiej.