W nagrodę pojedzie do Chin

25-07-2017

Bartek Koralewski został laureatem konkursu Huawei Seeds fot the Future 2017 w Polsce. W nagrodę pojedzie w listopadzie na dwutygodniowe warsztaty technologiczne do Chin, do siedziby Huawei w Shenzhen.

Zakończyła się czwarta polska edycja konkursu Huawei Seeds fot the Future, w której uczestniczyli przedstawiciele 12 uczelni technicznych, wśród nich reprezentant Politechniki Łódzkiej. - Zdecydowałem się na udział w konkursie, ponieważ spodobały mi się tematy prac konkursowych. Moja praca dotyczyła cyberbezpieczeństwa i bezpiecznej pracy w sieci.  Zawodowo zajmuję się administracją sieciową i chcę rozwijać swoje kompetencje w tym kierunku - wyjaśnia Bartek Koralewski dlaczego wziął udział w programie. Na PŁ studiuje informatykę na studiach drugiego stopnia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.Uważa, że zawód inżyniera sieciowego nastawionego na bezpieczeństwo to zawód przyszłości, dlatego codziennie stara się pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w obszarze technologii sieciowych. Jego praca inżynierska była związana z zabezpieczeniami sieci i systemów informatycznych. Obecnie przygotowuje pracę magisterską, która będzie także związana z technologiami sieciowymi.

Młody informatyk cieszy się z wyjazdu. - Na pewno w Chinach spotkam ciekawych ludzi - profesjonalistów w dziedzinach ICT. W laboratoriach Huawei chciałby poznać rozwiązania z zakresu sieci mobilnych oraz technologii wykorzystywanych na co dzień w największych środowiskach produkcyjnych. - Ciekawi mnie budowa i utrzymanie dużych datacenter - opowiada o swoich planach. Nie kryje też wątpliwości - Trochę obawiam się, że dwutygodniowy pobyt w Chinach będzie za bardzo intensywny. Mam zamiar spędzić czas jak najbardziej aktywnie.I

Konkurs był organizowany przez Centrum Technologii Informatycznych po raz 3. Chętnych do udziału w kolejnej edycji zapraszamy do śledzenia informacji na stronie cti.p.lodz.pl.

Inżynier Koralewski na trudne chwile ma już swoją receptę.

- W momentach słabości, kiedy mam dużo zadań, przypominam sobie słowa prof. Dominika Sankowskiego, dyrektora Instytutu Informatyki Stosowanej PŁ, który w takich sytuacjach mawia: „Praca jest wyższą formą wypoczynku”. Mają one dla mnie wielką wartość i niejednokrotnie towarzyszyły mi w momentach podnoszenia sobie poprzeczki, wyznaczania nowych celów, lub na trasach maratonów - mówi.

Konkurs Seeds for the Future jest prowadzony przez Huawei od 2008 roku, w Polsce od 2014. Obejmuje 96 krajów i ponad 280 uczelni na świecie. Jego celem jest wspieranie młodych talentów, zachęcanie ich do rozwijania wiedzy o technologiach informacyjno-komunikacyjnych i stworzenie im warunków do zdobycia umiejętności praktycznych.