Dobry start pływaków

29-10-2018

W ostatni weekend października zawodnicy wyczynowej sekcji pływania walczyli na pierwszych w sezonie zimowym zawodach z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się na pływalni w Oświęcimiu. Siedmioosobowa drużyna z KU AZS PŁ osiągała obiecujące wyniki na początku sezonu zimowego.

 

Najsilniejszym ogniwem sekcji KU AZS PŁ był Bartłomiej Lassek, student Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ. Zwyciężył w trzech konkurencjach (50m motylkowym, 50m dowolnym oraz 100m zmiennym), był drugi na 100 m dowolnym oraz trzeci na 100 m motylkowym.

Bartłomiej Lassek i Zuzanna Dzwonnik z sekcji pływania KU AZS PŁ Bartłomiej Lassek i Zuzanna Dzwonnik z sekcji pływania KU AZS PŁ

foto: Łukasz Przybysz

Na dystansach sprinterskich 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym rządził pokonując faworytów, odnotowując niesamowity postęp zwłaszcza na pierwszym z nich. W rywalizacji delfinistów poprawił swój rekord życiowy o niemal sekundę. Wśród „zmiennistów” osiągnął drugi w karierze rezultat 54.52, a żaden z rywali nie był w stanie mu dorównać. Swoją klasę pokazał w konkurencji 50m dowolnym wygrywając ze specjalistami na tym dystansie. Bartek osiągając wartościowe wyniki został czwartym zawodnikiem zawodów w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając między innymi Radosława Kawęckiego, wielokrotnego mistrza Europy i świata.

Równie dobrą postawą odznaczył się Marcel Wągrowski, kolejny student PŁ. Marcel w stylu zmiennym zwyciężył na 400 m oraz zajął drugie miejsce na 200 i 100m, plasując się zaraz za Lasskiem.

Wśród zawodniczek KU AZS PŁ najwyższe lokaty zajmowała Zuzanna Dzwonnik (XXVI LO w Łodzi), meldując się na wysokim drugim miejscu na 200 m stylem zmiennym, zaraz za Alicją Tchórz, medalistką mistrzostw Europy. Zuza poprawiała również rekordy życiowe na 50 i 100m dowolnym oraz 100m motylkowym.

Bartosz Wodyński (ZS PŁ) poprawił rekordy życiowe na 100 i 400m stylem dowolnym. Julia Wróbel  ( Szkoła mistrzostwa sportowego liceum ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim) osiągnęła swój najlepszy rezultat w karierze na 50m motylkowym. Udane występy na początku sezonu zaliczyły również Sara Motyl (ZSPŁ) i Natalia Zrobek (UŁ).

Drużyna zajęła wysokie 4. miejsce w tych mocno obsadzonych zawodach. Bardzo cieszy wysoka dyspozycja naszych zawodników, którzy z ogromną wiarą i zaangażowaniem przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w Lublinie. Najcięższy okres przygotowań zbliża się wielkimi krokami.