Mecz charytatywny

05-12-2017

W tym meczu nie wynik był najważniejszy, ale szczytna sprawa, dla której siatkarska reprezentacja pracowników PŁ pojechała do Lublina.

 

Na zaproszenie Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rozegraliśmy 2 grudnia w ramach charytatywnej akcji „Gramy dla Franka” mecz siatkówki z reprezentacją tego Wydziału. Mecz przy ogromnym dopingu i pięknej oprawie wygrała drużyna Gospodarzy, pokonując nas w tie-breaku 15:13. Ze względu na ograniczenia czasowe części naszych zawodników nie graliśmy w najsilniejszym zestawieniu. Połączyliśmy dwa składy, ten podstawowy i 50+. Mimo tego, średnie wieku obu drużyn dzieliło mniej więcej 20 lat, więc i tak trzymaliśmy się dzielnie.

Wieczór zakończyliśmy na przemiłym spotkaniu połączonym z licytacją, z której dochód również przeznaczony został na leczenie Franka. Kilka nalewek z tej licytacji trafiło do Łodzi zasilając łącznie uzyskaną sumę.

Zostaliśmy zaproszeni na turniej siatkówki wydziałów farmaceutycznych (jako gość specjalny, gdyż regulamin nie dopuszcza naszego formalnego uczestnictwa). Poprzedni, pierwszy, turniej zakończył się zwycięstwem naszych Gospodarzy z Lublina. Mamy nadzieję, na rewanż w czerwcu. Dziękujemy naszym kolegom, którzy wybrali się z nami!