Waterpoliści z PŁ mistrzami Europy

30-07-2019

Reprezentacja Politechniki Łódzkiej wygrała Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce wodnej. Złoty medal to wielki sukces zawodników i ich trenera.

Wejście do finału było ogromnym sukcesem. Pokonanie drużyny Szkoły Biznesu z Budapesztu, uznawanej za faworyta zawodów, przeszło oczekiwania zawodników z PŁ. Jak mówi trener Kujawa wygrana nad Węgrami to historyczny sukces., tym bardziej, że zespół AZS PŁ wystąpił w zawodach tej rangi po raz pierwszy.

Druzyna spotkała się z władzami miasta, PŁ i KU AZS Druzyna spotkała się z władzami miasta, PŁ i KU AZS

W mistrzostwach brało udział pięć uczelni: Budapest Business School (Węgry), Politechnika Łódzka (Polska), Rhine-Westphalia Institute of Technology Aachen (Niemcy), St. Cyril and Methodius University of Skopje (Macedonia), University of Primorska (Słowenia).

W drodze do finału waterpoliści z PŁ wygrali 16:14 z drużyną niemiecką, 13:7 ze Słoweńcami, aż 21:5 z drużyną ze Skopje i przegrali 11:14 z drużyną z Budapesztu. Rewanż AZS PŁ w walce o złoty medal powiódł się. Zwycięstwo nad Budapest Business School 12:9 nie pozostawiło wątpliwości, że zespół złożony ze studentów grających w ŁSTW Ocmer jest najlepszy w Europie w akademickim waterpolo. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Aachen, która w meczu o brąz pokonała University of Primorska 12:5.

Zawodnicy ŁSTW Ocmer - mistrza Polski w waterpolo, rozgrywają mecze w Zatoce Sportu PŁ, dzięki temu reprezentacja naszej uczelni na AME miała znakomite warunki do trenowania i osiągnięcia mistrzowskiej formy.

Przed wyjazdem na AME w słoweńskim Koprze, z drużyną AZS PŁ spotkał się rektor prof. Sławomir Wiak.

Skład zespołu AZS PŁ: Jan Szabłowski, Dominik Sielski, Adrian Wulkiewicz, Maciej Cichoń, Piotr Michalski, Bartosz Szymański (MVP turnieju), Emil Kalata, Przemek Rudziński, Nikita Chuprina, Marcin Bar, Andrzej Maciejewski, Wojciech Kotas. Trener: Edward Kujawa.