Politechnika Łódzka promuje się w Afryce

12-03-2019

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ rozpoczęło realizację projektu pod nazwą Ça Roule Avec TUL, zakładającego promocję oferty kształcenia naszej uczelni.

Projekt otrzymał dofinansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej z programu Nowoczesna Promocja Zagraniczna. Akcja odbędzie się w Maroku. Przedsięwzięcie ma przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności marki naszej uczelni i zainteresowania młodych mieszkańców Maroka studiami w PŁ, zwłaszcza na kierunku Gestion et Technologie. W ramach projektu zaplanowano przygotowanie i przeprowadzenie kompleksowej kampanii informacyjno-promocyjnej, obejmującej dedykowany landing page, czyli stronę docelową przedsięwzięcia (www.carouleavectul.ma), mobilną reklamę - na ulicach Marrakeszu pojawi się 50 rowerów z logo Politechniki Łódzkiej - i spotkanie z potencjalnymi kandydatami na studia.

Wybór Maroka nie jest przypadkowy. Kraje Afryki Północnej, obok Ameryki Południowej, są dla Politechniki Łódzkiej ważnym obszarem, gdzie planowane są działania związane z umiędzynarodowieniem uczelni.