Dzień Otwarty dla kandydatów zagranicznych za nami

08-05-2024

„Odłóżmy skromność na bok! Musimy powtórzyć to wydarzenie”. To komentarz jednego z kandydatów na studia, który spotkał się ze studentami PŁ podczas tegorocznej edycji TUL Open Day. Odbywające się online wydarzenie potwierdziło zainteresowanie obcokrajowców studiowaniem w Politechnice Łódzkiej.

TUL Open Day odbył się tuż przed weekendem majowym. Organizatorzy postarali się o atrakcyjną, nieco odmienioną formułę przedsięwzięcia, bowiem w tym roku kandydaci mogli połączyć się online z zagranicznymi studentami naszej uczelni i dowiedzieć wszystkiego o studiach w PŁ od swoich rówieśników.

Plakat wydarzenia Plakat wydarzenia

Nasi ambasadorzy poprowadzili spotkania w kilku wersjach językowych, m.in. francuskiej, portugalskiej, hiszpańskiej oraz ukraińskiej. Dzięki temu udało nam się dotrzeć do szerszego grona odbiorców, również tych nieśmiałych czy mniej pewnie czujących się w rozmowach po angielsku.

Kandydaci zostali zapoznani z procesem aplikacji na studia, możliwościami rozwoju swoich pasji i zainteresowań w Politechnice Łódzkiej oraz szansami, jakie daje kształcenie w centrum Polski i Europy. Starsi koledzy podkreślili, jak ważne są należyte przygotowanie do rekrutacji oraz wiara we własne możliwości.

TUL Open Day to również wyjątkowe wydarzenie dla naszych ambasadorów, którzy z ogromną chęcią podzielili się swoimi doświadczeniami i opiniami.

Udział w Open Day był niesamowity! Uważam, że spotkanie ze studentami, którzy kształcą się w PŁ, stwarza kandydatom znakomitą okazję, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak mogą wyglądać ich studia i życie na uczelni. To była bardzo miła, swobodna rozmowa, która pozwoliła rozwiać wątpliwości kandydatów

mówi Paula Ruiz Cervantes, studentka programu Erasmus+ w PŁ.

Rekrutacja na studia w Politechnice Łódzkiej dla kandydatów z zagranicy rusza w maju 2024 roku.